ברוכים הבאים לבלוג שלי.

כאן תוכלו למצוא המון תוכן מקצועי ומעניין

סיפורים מחויות והמון ידע שצברתי לאורך השנים.

Blog - by orly arad
סדנת ריסטארט אורלי ארד

הקול בראש. תוכנית אחרת לירידה במשקל. חלק ב

למה אני לא כותבת תפריטים בתוכנית הקול בראש?

לגישתי תפריטים נכונים לטווח קצר ולטיפול בקליניקה 

הם גם נכונים ומדויקים לספורטאים, שמתכוננים לתחרות

או למי שרוצה לעלות מסת שריר…

 וזה שרות שאני לא מתמחה בו ואני מציעה לפנות למי שעוסק בתזונת ספורט 

מי שמעוניין בשגרת חיים שכוללת ירידה לצורך ומעוניין בספונטניות בתזונה שלו, לא צריך לתפריט

 אלא להרגלים ודפוסי אכילה בריאים

אז בואו נמשיך עם עוד כמה עצות מתוך התוכנית:

  • ישנה סביבת אכילה שבה אנחנו נוטים לאכול יותר ולא בגלל שאנחנו רעים. זה יכול להיות ארוחות משפחתיות, מסעדות, אירועים/ מפגשים חברתיים או בבית, מול הטלוויזיה. זה את הסביבה/סיטואציות שיוצרות אצלכם התניה אוטומטית לאכילה שלא נובעת מרעב.
  • סולם רעב ושובע – נקודת ההתחלה ונקודת העצירה היא נקודה קריטית לירידה. זהו את הנקודה שבה אתם רעבים אך לא מורעבים וזהו את הנקודה שבה אתם שבעים אך לא מלאים. בתוכנית “הקול בראש” אני מלמדת אתכם לדבר בשפת סולם רעב ושובע.
  • אכילה רגשית – מאמינה את כולם במינונים כאלה ואחרים… אם אתם חשים שהאכילה הרגשית תופסת חלק משמעותי בחייכם ומנהלת אתכם, אתם צריכים כל שיעזרו לכם להתמודד איתה.
  • דפוס אכילה – מהו דפוס האכילה שלכם? אוכלים בעיקר בלילה? בעיקר ביום? אוכלים מסודר? אולי מנשנשים כל היום? אוכלים בשולחן האוכל או מול מסך? שינוי יכול בסוג האוכל) לגרום לשינוי משמעותי.
  • קצב ירידה בנפח – קצב ירידה איטי (כתלות ולא בעודף המשקל ההתחלתי) משולב עם פ”ג מתונה ולא אגרסיבית מידי, יגרום לגופכם “לשתף פעולה” עם פתרון, לא יפעיל את המוח הרעב” יגרום לתסכול רב ומידיצור לפיצוי ע”י אכילה עודפת.
  • התאהבו בשיטה ולא בתוצאה – “אנחנו לא מתכננים להיכשל אלא נכשלים בתכנון”. זה משפט מתחום הייעוץ גם הארגונים שנכון כאן. אם קבעתם לעצמכם יעד משקלי ומודדים ההצלחה שלכם רק לפי המספר, אתם עלולים להתאכזב שוב ושוב עד שתגיעו ליעד הנכסף (זה לוקח זמן) . אני מציעה לקבוע יעדים שהם הרגלים יום יום – למשל – לשתות 2 ליטר מים בכל יום או לאכול לפני כל ארוחה ובסוף כל יום לרשום לזכותכם את ההצלחות האלה, היום יומיות. כשאדם עסוק בפעילות (הרגלים..) התוצאה (משקל..) מגיעה לבד.
  • הפסיקו עם חשיבת דיאטה של ​​אסור ומותר . בתכנית “הקול בראש” אני מבקשת לבחור. אנחנו יכולים לבחור לנו את האוכל הנכון ביותר במינון הנכון.

לינק לתוכנית ,הקול בראש”.

https://orlyarad.com/%d7%a1%d7%93%d7%a0%d7%90%d7%95%d7%aa/

 

 

שלכם, אורלי ארד.

Orly arad